Dzień 13 listopada był dla Muminków szczególnie ważny. Tego dnia na zajęciach odwiedzili nas rodzice. Wspólnie z nimi bawiliśmy się, pracowaliśmy i śmialiśmy się, ale po kolei.

Jesień to najpiękniejsza pora roku, która obdarza nas najróżniejszymi darami w postaci kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, jarzębiny, warzyw… Na początku zajęć złożył więc nam wizytę gość specjalny – Pani Jesień, która przybyła do nas w sukni przepięknie ozdobionej kolorowymi liśćmi. Przyszła do nas, aby sprawdzić to, co zdążyliśmy zapamiętać do tej pory o jesieni. Okazało się, że pamiętamy naprawdę wiele i nie mieliśmy żadnych problemów z posegregowaniem ,,darów jesieni” do ich naturalnych środowisk przyrodniczych. Wykazaliśmy się także dużą wiedzą i bezbłędnie potrafiliśmy wskazać prawdziwe oraz fałszywe zdania, jakie mówiła do nas Pani Jesień na temat obecnie panującej pory roku. Po krótkiej zabawie ruchowej zaprosiliśmy swoich rodziców do wspólnej pracy. Podzieliliśmy się na dwa zespoły. Wszyscy więc zasiedli do stolików i z ochotą zabrali się do wykonania jesiennej makiety parku i lasu, wykorzystująccały wachlarz darów Jesieni. Fantazja i wyobraźnia, spryt i dokładność, cierpliwość i pomysłowość to w czasie tych zajęć otwartych najbardziej pożądane cechy. Musimy przyznać, iż wykazaliśmy się tutaj wraz z rodzicami dużą wyobraźnią i twórczą postawą, co dało naprawdę niesamowity efekt. Dobry humor dopisywał nie tylko dzieciom, ale i rodzicom, więc praca przebiegała w fantastycznej atmosferze żartów i wesołej zabawy. Wspólna praca przyniosła wiele radości i satysfakcji rodzicom i ich pociechom. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia otwarte. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie na nasze zajęcia, aktywne w nich uczestniczenie oraz wykazanie się niesamowitą inwencją twórczą!! Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gorąco gratulujemy kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach otwartych!